Krásna pleť za jeden už za jeden týždeň !

Square

Aj Vy sa môžete zaradiť medzi tých čo po peknej pleti len snívajú? Je pre Vás pekná pokožka mýtom z filmov a módnych žurnálov? Nie je nevyhnutné nič drastické robiť, aby ste získali krajšiu pleť. Dokonca ani chirurgický zákrok, ale kilá make-upu. Všetko potrebné máte vo svojej domácnosti.

modelka

Základom zdravej pleti je vláčnosť a produkuje tukovými vačkami primerané množstvá mastnoty. Takto sa tvorí prirodzený lesk.  Pleťové bunky, ktoré sú vporiadku vytvárajú spolu mozaiku a každá z nich má svoje presné miesto. Vysušená pokožka stráca svoju pružnosť a bunky sa poškodzujú. Pokožka pôsobí nezdravo, nemá prirodzenú ružovú farbu a je bez života. 

Problémy s pokožkou spôsobuje aj životné prostredie – zlé počasie, chemikálie i nevhodné kozmetické produkty. Druhou zložkou je nevhodná strava. O pleť by sme sa mali starať v našom vnútri, cez stravu a tekutiny. Správna strava oddiali vrásky, ale zabráni aj vysúšaniu pokožky. Má dopad na zdravé vlasy a nechty.
Pridajte do svojej stravy zložky bohaté na proteíny, pomôžu Vám pleť zregenerovať a omladiť.

koupel

Vyhnite sa potravinám plným konzervačných látok i nezdravej strave. Pleti neprospievajú ani hot dogy, ani slanina. Vhodné sú morské ryby, hydina a zelenina. I tofu a strukoviny sú plné proteínov. 

Napríklad čerstvé ovocie a zelenina obsahujú enzýmy, ktoré sú nevyhnutné v boji s voľnými radikálmi.

kosmetika

Vitamíny sú základom všetkého
Vitamíny a minerály sú pre mlado vyzerajúcu pokožku základom všetkého. Nájdeme ich napríklad v prirodzenej forme v cesnaku, cibuli, vajciach, špargli. Betakarotén je dobrý nielen na pokožku, majte preto po ruke čerstvú mrkvu!
Bez výčitiek svedomia si  doprajte aj množstvo jabĺk, grepov, černíc, citrusových plodov, paradajok a mlieka. Napomáhajú udržiavať správne Ph pokožky. Vitamín E napomáha pri regenerácii pleti. Skúste konzumovať aj aloe vera obsiahnuté v džúsoch!

Krásna pleť za jeden už za jeden týždeň !
Ohodnoťte příspěvek