6 rád, ako vybrať vhodný náhradný poťah na matrac

Square

Niekedy, keď máte pocit, že starý matrac by už bolo potrebné vymeniť, v skutočnosti výmena nie je potrebná. Stačí iba kúpiť nový a kvalitný náhradný poťah. Detail na zlatý rozpnutý zips na bielom podklade.png

Kedy stačí vymeniť poťah
Aj ja som v jednom momente uvažovala nad tým, či zainvestovať do nového matraca. V tej dobe som však nemala peniaze nazvyš, tak som hľadala akékoľvek spôsoby, ako môj starý matrac trošku dať dokopy. keďže samotný matrac nebol obzvlášť poškodený alebo preležaný, rozhodla a som sa len pre výmenu poťahu. Poviem vám pravdu, nie je to úplne jednoduché. Myslím výber správneho poťahu. Strašne veľa rôznych produktov, rôzne rozmery a materiály. Tak sa v tom poďme trošku zorientovať.

Výber správneho materiálu
Začnem materiálmi. V obchodoch dnes nájdete neskutočne široký výber rôznych poťahov. Ja osobne som za materiály prírodné, no konečný výber je samozrejme len na vás. Syntetické materiály sú vhodné pre tých, ktorí vedia, že svoj matrac rýchlo zašpinia, pretože tieto materiály sa vo všeobecnosti čistia lepšie. Prírodné materiály sú proste trošku náročnejšie na údržbu.

Praktické vlastnosti
Ak si už budete kupovať nový poťah, tak sa pozerajte aj na to, na akej maximálnej teplote ho môžete prať. Dobrou voľbou sú náhradné poťahy prateľné do 60 °https://www.segum.sk/produkty/nahradne-potahy/pratelne-do-60-c. Šesťdesiatka je predsa len hygienickejšia ako štyridsiatka, pri ktorej sa dá prať väčšina klasických poťahov. Všímajte si aj to, ako sa poťah zapína. Klasikou a zároveň najlepším a najpraktickejším riešením je samozrejme zips. Pri mojom pátraní som totiž narazila aj na rôzne zvláštnosti, napríklad na poťah s gombíkmi alebo suchým zipsom, čo však určite nie je dobrou voľbou.Ryšavá mačka leží natiahnutá na posteli s ružovou plachtou.jpg

Pozor na veľkosť
Priamo na starom poťahu by sme mali mať aj údaje o veľkosti. Ak si však nie ste istí, vezmite ho zo sebou do predajne, iné je to v prípade matracov, ktoré poťahy nemajú. Pri takých odberajte matrac. V predajni by vám mali vedieť poradiť správne rozmery poťahu.