6 nenáročných druhov zeleniny

Square


Mnoho ľudí sa bojí, že nezvládnu prácu v záhrade. Hlavne ak ide o ľudí, ktorý to chcú skúsiť prvý krát. Hneď si predstavujú všemožné problémy a komplikácie, ktoré podľa ich mienenia môžu nastať. Taktiež sa obávajú finančnej náročnosti záhradníčenia. Myslia si, že budú potrebovať veľa finančných prostriedkov na nákup vybavenia a nutných vecí. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Faktom je, že záhradníčenie je naozaj jednoduchá, intuitívna a hlavne finančne nenáročná činnosť, vhodná pre každého. Vďaka tejto aktivite budete schopný sa napojiť na prírodu omnoho hlbším spôsobom, ako tomu bolo do teraz. Aj napriek tomu, že to znie abstraktne, verte mi. V tomto článku vám chceme predstaviť 6 nenáročných druhov zeleniny, ktoré dokáže vypestovať naozaj každý, bez ohľadu na skúsenosti v tejto oblasti. Tu je náš zoznam:

mrkev

1.       Šalát– Každý začiatočník zvládne zasiať a vypestovať šalát, pretože ide o nenáročnú rastlinu. Ak ho necháte rásť až do leta, je dôležité aby ste mu zabránili v kvitnutiu. To jednoducho docielite odstránením stoniek nesúcich kvety.

2.       Paradajky– Sú nenáročné avšak je dobré dávať si pozor na dostatok vlahy a teplé stanovište. Pleseň môže byť problémom na nevhodnom stanovišti a hlavne neskôr na jeseň.

ředkvičky

3.       Uhorky– Uhorky potrebujú poriadne veľa vody. Na to nesmiete zabúdať. Uhorky sú náchylné na pleseň a to hlavne na jeseň, dávajte si pre to na ňu pozor.

4.       Mrkva– Mrkva nesmie byť siata príliš blízko seba. Rovnako jej prospieva špecifický druh pôdy. Okrem toho mrkva nemá žiadne špecifické potreby.

5.       Reďkev– Reďkev je skvelá a nenáročná zelenina. Nepotrebuje ani teplé stanovište, najviac sa jej darí na jar a na jeseň.

salát

6.       Rukola– Je to azda najjednoduchšie pestovaná rastlina na záhrade. Nepotrebuje vôbec nič, len jej zabráňte v kvitnutí nech vytvára kvalitné, chutné listy.

Ako vidíte, záhradky sa netreba báť. Treba len skúšať a byť otvorený novým skúsenostiam.