Ako o preteky – aj takto to môže vyzerať na letisku

Square

Ak sa chystáte letieť s prestupom, mali by ste si dopredu zistiť, či máte dostatočný čas na prestup ClaimCloud.Ak ide všetko, ako má, tak svoj prípoj môžete, aj keď len tak tak, stihnúť, aj pri minimálnom čase na prestup. Pokiaľ by sa však stalo, že prvé lietadlo bude meškať čo i len desať minút, na druhé lietadlo, jednoducho nebudete mať šancu nastúpiť, no a to je problém.

Nahnevaná žena sedí na kufri uprostred cesty.jpg

Koľko času v skutočnosti potrebujete?
Ak viete, že do cieľovej destinácie budete musieť letieť dvoma či dokonca viacerými lietadlami, vždy si dopredu zistite, koľko času budete mať na prestup. Takých pätnásť minút sa vám môže zdať ako kopec času. Možno si i hovoríte, že je to výhodné, pretože na letisku nebudete musieť strábiť ani o minútu dlhšie. Rozumnejšie je však naozaj to, ak máte na prestup o čosi viac času. Vo všeobecnosti platí, že to by mala byť minimálne pol hodina, čo môže byť v niektorých prípadoch, najmä ak lietadlo mešká, taktiež dosť veľký problém.

Ako takejto situácii predchádzať
Istota je kúpa leteniek pod jednou rezerváciou. Ak by ste totiž svoj druhý let nestihli, počkáte na ďalší, no za letenku už nebudete musieť platiť. Ak si totiž kúpite dve samostatné letenky, leteckú spoločnosť nebude zaujímať dôvod prečo ste na jej palubu nenastúpili. Ak budete teda chcieť pokračovať vo svojej ceste, letenku si budete musieť zakúpiť opätovne. Takže dobrá rada znie, letenky kupovať iba na jednu rezerváciu. V tomto smere si dajte pozor, pretože niektoré agentúry, cez ktoré si môžete letenky zakúpiť, predávajú zásadne samostatné letenky.

Muž pozerá na hodinky na svojom zápästí.jpg

Niekedy to môže byť i výhodné
Ak by ste sa stretli so situáciou, že z dôvodu meškania prvého letu, nestihnete ten druhý, informujte sa o vašom nároku na finančné odškodnenie. Ak neviete ako na to, oslovte firmu, ktorá sa takýmto veciam, venuje. Poskytnete im všetky informácie o vašom lete a možno budete nakoniec veľmi príjemne prekvapení.