Ako oživiť stratenú iskru vo vzťahu?

Square


Hádajte sa

Na ľuďoch je najväčší paradox to, že čím viac sa hádajú, tým sa majú viac radi. Hádka je pre vzťah zdravá, pretože bez straty kontroly nad sebou, by sa ľudia spolu nudili a upadli by do stereotypu. Keď sú vzťahy až príliš pokojné, plameň vyhasne. Rovnako vášnivo ako sa s niekým dokážeme hádať, sa vieme s tým človekom udobrovať.

směr  

Riskujte

Nikdy ste nevyskúšali nič adrenalínové? Hovorí sa, že najlepšie vzťah overí splavovanie rieky. Je to zážitok plný adrenalínu, spolupráce a dobrodružstva. V každom dobrodružnom príbehu je hrdina bojujúci proti nástrahám, ktoré sa mu postavia do cesty. Splavovanie môže byť niekedy nebezpečné a dokonale preverí, ako spolu partneri dokážu komunikovať. Niekedy sa môže zdať, že ste v koncoch, keď partner zakročí a zachráni vás. Keď budete vidieť svojho muža či priateľa znovu ako toho rytiera v lesklej zbroji, ktorým bol na začiatku a on vás ako svoju kráľovnú, ktorú musí ochrániť, budete si o niečo vzácnejší a možno sa doňho znova zamilujete.

skok

Objavujte sa

Skúste partnera spoznať viac ako doteraz. Ako? Spýtajte sa jeho mamy čo rád robil, keď bol malý a pripomeňte mu to. Podporujte ho v tom, aby našiel svoj zmysel života. Keď sú ľudia šťastní, sú plní vášne.

Začnite vankúšovú bitku

Bitka je tiež prejavom silných emócií. A keď sú správne nasmerované, dokážu robiť zázraky. Hlavne si vankúšovou bitkou pripomíname, že sme boli kedysi deti. Detská hravosť vo vzťahu nesmie chýbať. Vďaka nej sme ochotní robiť hlúposti a veriť v lásku.

postel

V neposlednom rade, je dôležité, si urobiť poriadok aj v posteli. Vzťah nie je postavený len na základných ľudských potrebách alebo inak povedané, na „manželských povinnostiach“, ale sú jeho pevnou súčasťou. Sex však nie je všetko. Nie je to celá iskra medzi dvoma ľuďmi. Je jej najsilnejším prejavom. Záleží však na tom, či sa dvaja ľudia spolu milujú, lebo je medzi nimi iskra alebo len preto, že to potrebujú ich telá. Preto je dôležitejšie vzťahu najprv navrátiť stratenú iskru a zároveň s ňou sa napraví aj to, ako partneri vnímajú sex.