Amazon pridá do Británie viac ako 2 000 pracovných miest. Príde niečo aj na Slovensko?

Square

Spoločnosť uviedla, že pracovné miesta budú vo svojom sídle v Spojenom kráľovstve v Londýne, vo výskume a vývoji, Amazon Web Services a operáciách.
 
Medzi úlohy patria vstupné pozície v skladoch, ako aj inžinieri, vývojári softvéru, vedci v oblasti údajov a experti na vzdelávanie v oblakoch a strojoch.
 
V roku 2018 spoločnosť pridala 2 500 stálych pracovných miest v Británii, jej najväčšom trhu v Európe. V utorok maloobchodný gigant uviedol, že tento rok vytvorí vo Francúzsku, druhom najväčšom európskom trhu, 1 800 stálych pracovných miest.archiv.jpg
 
Viac ako 170 nových pracovných miest v Británii bude vo vývojových centrách spoločnosti Amazon v Cambridge, Edinburghu a Londýne.
 
Okrem celoštátnych dodávok tovaru zahŕňajú služby tejto spoločnosti video streaming a digitálny domáci asistent známy ako Alexa.
 
Spoločnosť tvrdí, že od roku 2010 investovala viac ako 9,3 miliárd libier (11,7 miliárd USD) do svojich operácií v Spojenom kráľovstve, ale neporušuje túto hodnotu medzi kapitálovými výdavkami a prevádzkovými nákladmi.
 
Amazon je americká nadnárodná technológia spoločnosť so sídlom v Seattli, Washington , ktorý sa zameriava na e-commerce, cloud computingu, digitálneho streamingu a umelej inteligencie . To je považované za jednu z veľkých technologických spoločností spolu s Google, Apple a Facebook.sklad.jpg
 
Spoločnosť je známa svojím narušením dobre zavedených priemyselných odvetví prostredníctvom technologických inovácií a masového rozsahu. Je to najväčší trh elektronického obchodu na svete , poskytovateľ asistentov AI a platforma cloud computingu  meraná výnosom a trhovou kapitalizáciou. Je najväčšou internetovou spoločnosťou podľa tržieb na svete. Je druhým najväčším zamestnávateľom v Spojených štátoch  a jednou z najcennejších spoločností na svete . Je to druhá najväčšia technologická spoločnosť podľa tržieb.