Ako odstrániť strie raz a navždy

Square

 Zvyčajne sa objavujú a sú výraznejšie na stehnách, predlaktiach a páse. Odľahčené čiary sú výsledkom expanzie a kontrakcie pokožky, čo znamená, že koža sa natiahne. Hoci je to bežný stav v kolísaní hmotnosti a tehotenstve, môže byť spôsobený aj genetickými faktormi, stresom a ďalšími. Otázkou však zostáva, ako odstrániť strie?

kokosový olej.jpg

Cukor
Cukor je vynikajúcou zložkou pre homeopatickú mikrodermabráziu. Vzhľadom k tomu, mikrodermabrázia je jedným z najúčinnejších a dermatológmi schválených metód na odľahčenie strií. Exfoliačné oblasti s prírodným krovinovým cukrom pomáhajú regulovať prietok krvi v oblasti a tiež urýchľujú hojenie pokožky. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu cukru a niekoľko kvapiek oleja z vitamínu E alebo akéhokoľvek esenciálneho oleja, aby ste vytvorili pastu, ktorú potrite na postihnuté miesto. Po niekoľkých minútach opláchnite.
Kokosový olej a aloe vera
Kokosový olej a aloe vera gél sú prírodné zvlhčovače a pomáhajú hydratovať pokožku. Kým kokosový olej má liečivé účinky, aloe vera pomáha pri obnove kožných tkanív. Vezmite dve polievkové lyžice panenského kokosového oleja a čerstvo extrahovanú aloe vera miazgu a zmiešajte ich v miske.
Naneste malé množstvo zmesi na postihnutú oblasť denne pre najlepšie výsledky. Po dvoch až troch týždňoch si všimnete, že strie začínajú blednúť.
Mandľový olej
Sladký mandľový olej je zázračnou zložkou starostlivosti o pleť a môže vás zbaviť všetkých kožných ťažkostí, ako sú suchá koža, tmavé kruhy a strie. Bohatý na vitamín E a iné esenciálne živiny, mandľový olej hlboko zvlhčuje postihnuté miesta, podporuje zdravie buniek, znižuje začervenanie a eliminuje strie. Zohrejte trochu mandľového oleja a krúživým pohybom masírujte na pokožku a nechajte absorbovať. Opakujte  dvakrát denne.

mandlový olej.png

Jedlá sóda a citrónová šťava
Jedlá sóda je prírodný exfoliant, zatiaľ čo citrón má bieliace vlastnosti, ktoré zosvetľujú pokožku. Jedlá sóda pomáha odstrániť odumreté bunky. Citrón redukuje začervenanie a robí strie menej viditeľnými. Zmes jedlej sódy a citrónovej šťavy sa ukázala ako účinný a rýchly spôsob, ako odstrániť neželané prejavy na vašej pokožke.