Betónové strešné krytiny – ideálne riešenie pre vašu strechu

Square

Uvažujete nad rekonštrukciou vašej starej strechy? Ak už neplní svoju funkciu, určite je načase zamyslieť sa nad jej výmenou. V súčasnosti môžete na trhu nájsť rôzne druhy strešných krytín za rozumnú cenu. Vybrať si tú správnu je však náročné, pretože strecha by vám mala slúžiť mnoho rokov a náklady na jej údržbu by mali byť čo najnižšie. Betónové strešné krytiny patria medzi najpoužívanejšie a najkvalitnejšie. Majú mnoho výhod oproti iným druhom.

střecha

Ako sa vyrábajú betónové strešné krytiny?

Ak chcete, aby vám vaša strecha vydržala po celý život, určite vyberajte medzi betónovými strešnými krytinami. Je ľahké si ju pomýliť s keramickou krytinou, nakoľko vzhľadom je na nerozoznanie. Jej životnosť sa radí do kategórie 100 rokov a viac. Betón ako stavebný materiál je známy už tisícročia. Dokonca ho používali aj v starovekom Grécku. Postupom času sa kvalita betónu prepracovala až do dnešnej podoby. Betónové strešné krytiny vyrába na Slovensku viacero firiem, ktorých výrobný proces sa líši. Základom každej betónovej škridle by však mal byť kremičitý piesok alebo štrkopiesok. Táto základná surovina sa potom zmiešava s cementom a vodou. Ako iste viete, betónové strešné krytiny sú dostupné v bohatej farebnej palete. Farby škridiel sa dosahujú vďaka prídavným farebným čiastočkám. Po pridaní všetkých ingrediencií sa následne tvarujú škridle do požadovanej formy.

střechy

Prečo siahnuť práve po betónovej strešnej krytine?

Ako sme už vyššie spomínali, najväčšou výhodou betónových strešných krytín je ich dlhá životnosť. Betón je tvrdý materiál a navyše, škridle sú ošetrené špeciálnou vrstvou, vďaka ktorej sú tieto strešné krytiny odolnejšie voči rôznym vonkajších vplyvom. Sneh, dážď ani vietor strechu z betónu určite neprekvapia. Vďaka svojmu kvalitnému spracovaniu si tiež dokáže udržať svoju farbu dlhé desaťročia. Vaša strecha tak bude pôsobiť stále ako nová a udržiavaná. Ak sa snažíte žiť ekologicky, tento druh strešnej krytiny je pre vás ten pravý. Je totiž 100 percentne recyklovateľná. Tak čo, už ste sa rozhodli akú strechu si vyberiete?

Betónové strešné krytiny sú kvalitné a môžete si byť istý, že strecha pokrytá takouto strechou vám bude slúžiť ešte mnoho rokov. Ak sa chcete dozvedieť viac o betónových strešných krytinách, kliknite na stránku www.krytina.sk.