Cítite sa vo svojom byte naozaj ako doma?

Square

Máte byt, dom, priestor, ktorý je len váš. Sami ste si ho kúpili, vlastnými rukami ste si zarobili na svoj majetok. Avšak, možno sa vám zdá, že stále to nie je váš domov. Cítite, že niečo tomu naozaj chýba. Niečo, čo ste cítili, keď ste ešte boli malým dieťaťom. Nedokážete prísť na to, čo to je, no vždy, keď vojdete dverami do svojho bytu, je vám to cudzie. Veľmi dobre viete, že ste to nadobudli sami, ste na seba hrdí, kam ste to až dotiahli a na to, že ste si sami dokázali zabezpečiť krásne bývanie.

vybavbení

Určite nevešajte hlavu, pretože aj vy si môžete zariadiť byt, svoju obývačku a izbu tak, aby ste si konečne mohli povedať: „Toto je môj domov.“
Keď som sa nedávno od rodičov odsťahovala aj ja, mala som rovnaký pocit. Cítila som samotu, chladné steny môjho nového bytu ma neustále pozorovali a ja som odtiaľ chcela utiecť. Začala som rozmýšľať nad tým, ako by som si to tam mohla zútulniť. Predovšetkým som potrebovala mať v izbe niečo, čo mi pripomínalo detstvo. Na jednu z políc som si rozložila predmety, ktoré mi boli veľmi blízke.

Či už to boli sviečky, ktoré som si z detstva pamätala alebo knihy, ktoré som vždy milovala. Aby na mňa steny toľko nezízali, zavesila som na ne fotky, na ktorých som bola s rodičmi, súrodencami a priateľmi. Naozaj sa mi v byte začalo lepšie dýchať. Pridala som aj kvety, aby som sa mala o čo starať a v mojom prípade mi v byte nemohla chýbať ani typická vôňa domova.
dekorace

Kúpila som si esenciálne oleje, ktoré moja mama často používala na zútulnenie nášho bývania. Aby som si zabezpečila naozajstnú pohodu, do bytu som si priniesla aj malý nenápadný koberček, ktorý som celé tie roky mala položený pri mojej posteli v detskej izbe.
Hoci som spomenula len zopár typov, vašej fantázií sa medze nekladú. Nemusia to byť len kvety, sviečky, knihy, či koberec. Môže to byť čokoľvek, čo vám aspoň trochu pripomína váš minulý domov a detstvo.
Aj keď možno zopár ľudí so mnou nebude súhlasiť a bude sa im zdať, že to vôbec nepomohlo, ja si myslím, že opak je pravdou. Odkedy som si zariadila svoj byt týmto spôsobom, každý deň sa domov teším. Konečne sa cítim znovu ako doma.