5 zásad pri nákupe nových dverí

Square

  1. MATERIÁL

Pri kúpe nových dverí, je materiál jeden z rozhodujúcich faktorov. Jeho výber je len na vás, nemôžeme povedať, že by existoval dobrý, alebo zlý materiál na dvere. Na výber máte klasické drevo, drevotriesku, sklo, hliník a iné kovy. Dvere, pri ktorých výrobe sú používané prírodné materiály majú automaticky o niečo nižšiu životnosť. Tie zo skla,, alebo kovu vydržia zas o niečo dlhšie.

dveřní rám

  1. IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Dvere musia spĺňať aj tepelnoizolačnú funkciu. Ide o časť obvodových múrov, ktorý nezatepľujeme, po obvode dverí sa nachádzajú škáry a navyše v porovnaní so stenami, sú omnoho tenšie. Základom tohto, aby vám cez dvere neunikalo príliš veľa tepla je kvalitný a na milimeter sediaci https://lmmont.sk/kategoria-produktu/dverovy-ram/ a aj všetky jeho súčasti. Táto časť dverí zároveň vaše obydlie ochráni aj pred prírodnými katastrofami, konkrétne pred povodňami.

  1. VEĽKOSŤ

Klasické rozmery dverí sú šesťdesiat, sedemdesiat, osemdesiat, alebo deväťdesiat centimetrov. Prvé spomínané sú naozaj úzke. Musíte počítať s tým, že prenášanie väčších kusov nábytku, je cez ne takmer nemožné. Aj sedemdesiat centimetrové dvere môžeme označiť za pomerne úzke. Bežné dvere, ktoré máme v domácnosti majú väčšinou spomínaných osemdesiat centimetrov. Tieto rozmery preto určite vezmite do úvahy.

dřevěný rám

  1. BEZPEČNOSŤ

Dvere z akéhokoľvek materiálu, teda z dreva, ale aj zo skla, môžu spĺňať vysokú bezpečnostnú funkciu. ak teda hľadáte dvere, ktoré vašu domácnosť ochránia pred zlodejmi, vyberajte si vždy špeciálne spevnené materiály.

  1. DIZAJN

Pri výbere dverí určite pozerajte aj na ich estetickú stránku. Takýto prvok stojí pomerne veľa a ak sa rozhodneme pre naozaj kvalitný výrobok, v našej domácnosti sa naňho budeme pozerať i desiatky rokov. Preto ich zlaďte s celkovým dizajnom vášho príbytku a tým, čo sa vám páči.