Horory, na ktoré sme sa v roku 2018 tešili najviac

Square

Ktoré filmy sme očakávali v tomto roku (2018) s najväčším očakávaním a na aké sme sa najviac tešili? Nadišiel ten správny čas, aby sme si spravili menšiu rekapituláciu a pokiaľ ste niektorý z filmov nevideli, môžete to napraviť. K tým najočakávanejším sa radili aj viaceré horory. Niektoré z nich už totiž nie sú len bezduchým strašidlom, ale kvalitným filmovým a kultúrnym zážitkom so zaujímavým dejom a prevedením. Práve z týchto spomenutých dôvodov sa tak v článku zameriame predovšetkým na horory a to konkrétne na tie, ktoré sme v roku 2018 očakávali s najväčším nadšením.

halloween

ITsa radí k tým, ktoré z pohľadu divákov (ale aj kritikov) dopadli najlepšie, vlastne veľmi dobre a skutočne naplnili svoj potenciál. Je pravda, že tento remake pôvodného It z roku 1990 prišiel do kín už v septembri 2017, ale práve rok 2018 mu postavil pevnú pôdu. Určite sa tak radí k najsledovanejším filmom za tento rok. V skratke je IT významom toho, čoho sme sa v detstve najviac báli a teraz nás to konfrontuje opäť v podobe veľmi desivého klauna. Dokázali by ste sa postaviť svojmu skutočnému strachu?

koulo

Scream V– V poradí už piate pokračovanie úspešnej a priam legendárnej série sme dychtivo očakávali práve na tento rok, no stále nevravíme o aktuálnom vydaní kvôli personálnym nezhodám. Škoda.
Orphan 2– Pokračovanie legendárnej siroty z roku 2009 sme očakávali takisto, no akosi nemáme dostupné informácie a ani reálny zdroj k pozretiu.
Saw VIII (Jigsaw)– No konečne pozitívna správa a celkom slušné prevedenie. Oficiálny dátum vydania bol 26. október 2017, no väčšina sme tento drsný zážitok videli zrejme až v roku 2018. Prečo sa po meste začnú nachádzať zohavené a zmrčané telá? 8. pokračovanie vám ponúkne odpoveď, z ktorej behá mráz po chrbte.

Slender Man– čoraz známejšia a populárnejšia creepypasta na filmovom plátne s podrobnejším dejom. Žiaľ, výsledok podľa názorov divákov a kritikov nestál za veľa. Ale ide o vec názoru, film sa vám možno zapáči.
Jeepers Creepers 3 sa dočkal svojho vydania, ale zastihol ho podobný osud, ako film o Slendermanovi, teda nelichotivé recenzie. Podarí sa matke zachrániť svojho syna pred desivým stvorením (alebo zjavením) s názvom Creeper?

  • Ako vidíme, rok 2018 nám tak priniesol z pohľadu očakávaných hororov, až na niekoľko svetlých výnimiek skôr sklamanie. Aký máte názor vy?