Koniec urážlivým slovám na Instagrame

Square


Keďže sa často objavujú hanlivé a urážajúce slová na Instagrame , táto sieť sa rozhodla že pridá možnosť blokovať týchto slov.Po nedávnej aktualizácii na iOS a v Androide sa v Instagrame udiali veľké veci. Pri komentároch sa zobrazia možnosti či sa Vám daný komentár páči , alebo nepáči teda je pre Vás vhodný alebo urážajúci. Týmto spôsobom Instagram zvyšuje bezpečnosť pri hanlivých alebo urážajúcich slovách. Taktiež môžete blokovať užívateľov ktorý tieto slová napísali v komentároch , alebo môžete vypnúť komentáre pre jednotlivé príspevky.

instagram
 
Komentáre k príspevkom na Instagrame môžete vypnúť dvoma spôsobmi.
●     Pred odoslaním
To znamená že môžete normálne odoslať fotku alebo video ale ešte pred tým kliknete na rozšírené zdieľanie . Tam nájdete ponuku vypnúť komentáre a kliknete na ňu. Po zakliníte sa Vám nebudú zobrazovať žiadne komentáre od vašich skladovateľov.
 
●     retrospektívne
Druhá možnosť je retrospektívne. To znamená že si vyhľadáte jednotlivý príspevok , kliknete na tri bodky teda rozbalíte  si možnosti rozšírene vzdelania a kliknite na vypnúť funkciu.
 
»          Pri niektorých fotkách a videách v komentároch sa bude dať v komentároch blokovať tieto slová. Bude pri nich takzvaný “ Spam Filter “ ktorý má za úlohu blokovať slová ktorú sú v daných komentároch nevhodné. Tento spam filter je zatiaľ dostupný v deviatich jazykoch , no postupne sa rozšíri do viacerých. Taktiež tento filter môžete povoliť alebo zakázať, alebo si ho môžete nastaviť na určitých kľúčových slov ktoré po zapnutí bude automaticky blokovať nevhodné slová. 
 
mobil

»          Ak máte vo svojom účte sledovatela ktorý ste komentuje Vaše príspevky hanlivými , či obťažujúcimi slovami môžete si ho odstrániť z Instagramu , prípadného ho môžete zablokovať. Môžete to urobiť tak že kliknete na jeho profil a hore na ikonke nájdete odstrániť priateľa , alebo blokovať používateľa. Prípadne ak máte stále problémy s hanlivými či urážajúcimi slovami môžete svoj účet nastaviť ako súkromný.