Masážne oleje a pedikúra

Square


Je užitočné raz za 10 dní absolvovať pedikúru. To nielen robí nohy čisté a hladké, ale tiež zlepšuje vzhľad nohy. Pedikúra však zahŕňa nielen starostlivosť o nechty, ale aj riešenie niektorých ďalších problémov, vrátane udržania zdravia. Pedikúra zahŕňa súbor procedúr na prevenciu a liečbu kožných ochorení, hrdzavých nechtov a súvisiacich porúch a infekcií.

pedikára

V podstate existujú tri typy pedikúry:
·         parafínová pedikúra,
·         francúzska,
·         kúpeľná pedikúra. 

Všetky sú veľmi časté a skutočne užitočné. Môžete si urobiť pedikúru doma alebo v kúpeľoch a salóne. Zahŕňa čistenie, prerezávanie, odstraňovanie kožičky, tvarovanie nechtov, masáž a leštenie nechtov.  Masáž nôh je najdôležitejším prvkom pedikúry. Použitie dobrých masážnych olejov pre pedikúru spôsobí, že pokožka zostane mäkká a elastická. Na zvlhčenie nohy môžete použiť jojobový olej, hroznový olej, avokádo, bambucké maslo alebo aloe. Tvrdé a hrubé oblasti sa stávajú hladké a mäkké, najmä na členkách a holennej kosti. Masážne oleje vám pomôžu omladiť nohy. Teraz nájdete rôzne typy masážneho oleja v obchodoch, ktoré sa dajú použiť na akýkoľvek druh pedikúry. Tieto oleje pôsobia úžasne na pokožku. 

nohy

Tipy na masáž chodidiel
·         Vyberte si a použite svoj obľúbený olej na masáž chodidiel. Vaša pokožka bude hladká a pružná.
·         Aplikujte masážny olej na celú nohu a použite ďalšiu časť oleja na masáž chodidiel, môžete použiť aromatické oleje. Pokračujte v masáž nôh po dobu 15 až 20 minút.
·         Po olejovej masáži utrite nohy suchým uterákom alebo umyte nadbytočný olej vodou.
·         Esenciálne oleje pomáhajú vyrovnať sa s niektorými nepríjemnými problémami, ako sú kŕčové žily, nepríjemný zápach, huby a potenie.
·         Olej z čajovníka je jedným z dôležitých olejov pre nohy, pretože má prirodzenú dezodorantnú a protiplesňovú vlastnosť. Tento olej sa môže použiť v pedikúre na liečbu plesňových infekcií, pľuzgierov, mykózy, infikovaných rán.
·         Pamätajte však, že každý druh masážneho oleja nemôže byť vhodný pre každého a je individuálny. Takže si vyberte olej, ktorý je pre váš typ pleti najvhodnejší.