Mobilheim, mobilný dom

Square

Prvé mobilné domy sa začali vyrábať v Spojených štátoch amerických pred približne 80 rokmi z dôvodu, že kúpa bežného domu bola a stále aj je veľmi drahá. Navyše, mobilné domy sú zárukou uspokojenia každej slobodne zmýšľajúcej duše, ktorá sa nechce viazať na jedno miesto celý život. Mobilné domy vám dávajú možnosť zobudiť sa každé ráno na inom mieste, no s istotou vlastného bývania. Na trhu môžete nájsť malé mobilné domy, ale aj mobilheim väčších rozmerov, napríklad v USA sú populárnejšie veľké domy až do 200m2.

Mobilný dom

Nie je to však jednoizbový domček, ako sa pri niektorých môže na prvý pohľad zdať. Ich súčasťou je kuchynka so spotrebičmi, chladničkou, drezom, varičom, digestorom, ďalej obývačka s rozkladacou pohovkou, spálňa, sprcha a samozrejme WC. Mobilné domy však nemusia slúžiť len na účely bývania. Ich využitie je širokospektrálne. Viete ich využiť aj na podnikateľské účely, ako napríklad predajňu, obchod, kaderníctvo, kancelárie, predajňu s rýchlym občerstvením a podobne. Vďaka svojej flexibilite sú vhodné aj na rekreáciu.

Naše euro-mobilné domy sú energeticky nenáročné a sú vhodné najmä na sezónne bývanie, avšak po menších úpravách je možné v nich bývať i celoročne. Doplnia sa dvojitými sklami, prípadne sa na zimu zateplia z každej strany a prívod vody sa zaizoluje. Mobilné domy prepracujeme po celej Českej i Slovenskej republike. Zaujímavosťou je, že na Slovensku nepotrebujete stavebné povolenie, stačí ak požiadate stavebný úrad o vydanie územného rozhodnutia. Nemusíte ho ani zapisovať do katastra alebo čakať na kolaudačné konanie.

Sunsseker TW41

Ak by ste chceli mobilný dom využiť len na rekreačné účely, či dovolenku, môžete si ich aj požičať z druhej ruky, napríklad mobilný dom Sunsseker TW41 Euro-mobilnedomy, ktorý má presvetlený interiér, jednu spálňu, sedaciu súpravu, rohovú lavicu, stôl, stoličky, úložné priestory, varič a chladničku, k tomu PVC podlaha, posteľ, sprcha, WC a umývadlo.