Momentálne najobľúbenejšie produkty z oddelenia kníh a literatúry

Square

Príbehy či informácie v spísanej podobe tu boli ešte pred internetom, počítačmi, hernými konzolami, prenosnými zariadeniami, ale aj dávno pred televíziou a anténou. A vidíte, táto forma čítania tlačeného písma sa udržuje aj v roku 2018 a stále sa radí k obľúbeným. Stále sa nájde relatívne slušný počet čítateľov, ktorí si nájdu peniaze alebo čas i na túto formu zábavy a oddychu. Tak, ako existujú populáne filmy, videohry, hudobné albumy, či aplikácie, rovnako existujú i populárne knižné diela a takisto každým rokom pribúdajú nové a nové tituly. Aké knihy sú momentálne najobľúbenejšie? Zistíme to podľa známeho sprievodcu slovenskými e-shopmi, ktorý tituly radí podľa obľúbenosti zákazníkov. Pozrime sa teda, aké knihy sa v slovenských e-shopoch tešia najvyššej popularite a ktoré by tak teoreticky mohli zaujať i vás v prípade, ak hľadáte zaujímavú knihu, no neviete sa rozhodnúť, či vám chýba určitý tip.

knihy

Kváskovanie a recepty z kvásku
Autor: Naty Štefková a Ing. Daniela Rau
Ako prvou knihou som sa rozhodol začať ako inak, produktom roku 2017, ktorý dnes  v rebríčku obľúbenosti zákazníkov drží prvé miesto. Ako už názov napovedá, ide o kuchárku, aká však obsahuje samé skvelé recepty. Fakt, že ide o knihu plnú vydarených jedál a nápadov možno posúdiť i podľa fotiek, ktoré nájdeme pri každom recepte. Recepty sú vhodné pre ľudí majúcich problémy s trávením, alergiou, či intoleranciou ich organzimu voči určitým látkam, ale zaujmú i človeka túžiaceho po zdravšej životospráve.

bible

Diablova zajatkyňa
Autor: Jana Pronská
Prvé miesto drží kuchárka, druhé miesto Fitness diár 2018, no trochu viac sa rozpíšem o tomto titule, ktorý drží tretie miesto, nakoľko ide o román s príbehom. Slovenský román nás zavedie do stredoveku a k láske rytiera s kňažnou. Príbeh čerpá z povestí o Spišskom hrade, do ktorého sú vložené i skutočné historické udalosti. Počas vzbury rytierov nastáva plán o únose kňažnej a o následnom vymáhaní bohatého výkupného. Úloha zajatia pripadne hlavnému hrdinovi, rytierovi sklamanému zo žien, pociťujúcemu k nim dokonca určitú nenávisť. Ako sa ale brániť tomuto pocitu, ak sa únosca zaľúbil do svojej obete už na prvý pohľad?