Najhorších filmových hraní od dobrých hercov

Square


Leonardo DiCaprio ako Richard v pláži (2000)
Bolo by nemožné pomenovať najväčších aktérov, ktorí dnes pracujú, bez toho, aby spomenuli Leonarda DiCapria, ale v 90. a začiatku 00. rokov jeho fanklub nebol taký solídny. Boli tam nepochybne okamihy brilantnosti (What\’s Eating Gilbert Grape), ale stále bolo možné, že nebol nič iným ako malý záblesk v srdci.
Adaptácia románu Alexa Garlanda  The Beach  je o americkom študentovi, ktorý hľadá nové skúsenosti v juhovýchodnej Ázii. To ho vedie k podivnému ostrovu, ktorý je ďaleko od raja. Zaujímavosťou je, že  The Beach je úplne nudný, ktorý je ťažko laditeľný vzhľadom na to, ako je DiCaprio zaujímavý. V jednom momente je jeho postava tak vytiahnutá, že si myslí, že je vo videohre. A je to jedna z najhorších vecí v nedávnej filmovej histórii.
Našťastie Pláž bola výnimkou, nie pravidlom.

herec

Colin Farrell ako Bullseye v Daredevil (2003)
Hrávanie darebáka umožňuje, aby sa do herca dostala trochu divadelnej scenérie. Mala to byť skvelá zábava a veľká zábava sa pozerať na neho, najmä v komixovom filme. Ale niekedy sa herci dostanú tak ďaleko cez palubu, že vyvolávajú neúmyselný smiech. A to je presne to, čo sa stalo, keď Colin Farrell prevzal úlohu Marvel Comics \’Bullseye v roku 2003 vo filme Daredevil .
Keď vyhodíme všetky lichôtky a jemnosti z okna, Farrell premenil tohto strašného darebáka z komixových kníh na holohlavý vtip, kompletný s krutými jednostrannými väzbami a špičkovými maniermi. Otočil prepínač zo smrtiaceho na nijakého v priebehu niekoľkých sekúnd a často len vykríkol „Bullseye“, kedykoľvek stratil pojem o texte.

film

Farrellovo vystupovanie je často zatieňovaná celkovou strašnosťov filmu vo všeobecnosti, ale je isté, že jeho Bullseye je neúspešný táborový výpad, na ktorý komixoví fanúšikovia nebudú  možní čoskoro zabudnúť. Hanba všetkého je, že Farrell je viac než schopný úspešne hrať postavy v zlovestným a zvláštnym spôsobom.