Novinka od XiaoMi

Square·         Ide o smartphone ktorý spojil silu s Google a vytvoril lacný smartphone s dokonalými parametrami. Pôjde o novinku ktorá by mala odrovnať slovenský trh.

 telefon se sluchátky


»        Mi A1 dostane 5.5 palcov a fulHD rozlíšenie , a ochrane sklo Gorila Glass 3. Na pravej strane určite nájdeme tlačidlo hlasitosti a vypínač , čo máju všetky smartphoni rôznych výrobcov. .  Okrem toho nad displej nájdeme aj fotoaparát ktorý má 5megapixeliv , čo úplne postačí na selfie fotky. Na zadnej strane je duálny fotoaparát . Obi dva majú po 12 megapixelov a nebude chýbať ani clona f/2.6 a PDF zaostrovanie. No a na zadnej strane určite nájdeme čítačky odtlačkov ktorá reaguje presne na dotyk. Celý smartphon je poháňaný procesorom Snapdragon 625 s 8-mimi jadrami s taktom 2,0 GHz a grafickým procesorom Adreno 506 a tieto dva procesory sa postarajú o plynulý chod zariadenia , samozrejme spustite hru bez akéhokoľvek zasekávania či spomalenia.

 práce s tabletem


»        Smartphone pobeží na 4- och Gigabajte rám a vnútornej pamäte 64 GB s reálnym použitým 56 -tých gigabytov,  a ak by Vám  pamäť nestačila  môžete si ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD do 128 GB. Avšak toto všetko musí mať poriadnu batériu . Tá obsahuje 3080 mAh a podporuje rýchleho nabíjania , čiže za 15- 20 minút môžete smartphon znova používať. Problém bude ale pri nabíjaní. Málo kto má najnovší USB -C konektor na nabíjanie , čiže so musíte zobrať nabíjačku všade so sebou. Mimochodom je jedno s ktorej strany pripájate nabíjanie , dá sa pripojiť aj aj. No aby to nebol len smartphon bez operačného systému , bude obsahovať Android 7.0 Nougat s voľbou aktualizáciu na Android 8 Oreo. No teraz je dôležitá cena. Na začiatku článku som spomenul že pôjde o lacný smartphon . Cena sa môže pohybovať okolo 200 eur ale po novom sa bude predávať za 184,79 eur. ( Obrázky sú ilustračné ) Miki .