Olej na drevo – najlepšia voľba pre prirodzený vzhľad

Square

Drevo je azda najčastejšie používaný materiál v domácnosti. Či už máte drevený nábytok v dome alebo na terase alebo máte drevené podlahy alebo obklady. Veď niet sa čo čudovať, drevo je veľmi pekná na vzhľad a pôsobí teplo a príjemne. Predtým však ako si akýkoľvek drevený nábytok dáte do domácnosti alebo si aplikujete drevenú podlahu, nezabudnite na to, že drevo treba chrániť, aby sa vám po krátkom čase neznehodnotila. Jednou z najlepších ochrán dreva je olej na drevo. Je to trochu iný náter ako klasické farby či laky.

dřevěné srdce

Farba, lak alebo olej na drevo

Podľa toho, ako chcete, aby finálne podoba dreva vyzerala použite farbu, lak alebo olej na drevo. Ak siahate po oleji na drevo robíte dobre a to hneď z viacerých dôvodov. Olej na drevo má viacero funkcií, ktoré drevo prospievajú. V prvom rade drevo natreté olejom na drevo má krásny prirodzený vzhľad. Dokážete v ňom vidieť tú pravú kresbu dreva. Práve pre niekoho je toto to najdôležitejšie a to čo od dreva očakávajú- prirodzenosť. V ďalšom rade je olej na drevo m aj ochrannú funkciu. Okrem toho, že chcete, aby podlaha alebo nábytok vyzerali pekne, určite si želáte aj to, aby sa za pár rokov nezničilo, aby ho nepoškodili škodce alebo aby nezhnilo. A presne toto vám vie olej na drevo zaručiť.

stůl dřevěný

Náterom oleja určite ochránite drevo pred prípadným zhnitím alebo poškodením od škodcov. Ak idete olejom na drevo natierať nejaký vonkajší nábytok ako je záhradný nábytok alebo hojdačka alebo chatka alebo čokoľvek, určite oceníte aj jeho ďalšiu funkciu a to je ochrana pred UV žiarením. Olej na drevo chráni drevo aj pred mrazom, vodou a snehom. Ale s tým už akosi automaticky rátame. Náter oleja na drevo nie je v ničom špeciálny, postačí vám obyčajný štetec. Dbajte však na to, aby pred samotným náterom bolo drevo dostatočne odmastené a čisté.

Olej na drevo aj na šindle či drevený obklad

Ak sa bavíme o oleji na drevo, nemá využitie len na drevené podlahy alebo nábytok. Pokojne sa ním dajú natrieť šindle alebo staré drevené kostoly a tým získajú krásny vzhľad. Olej na drevo ma mnoho využití, treba len vyskúšať.

Viac o ochrane dreva a olejoch na drevo nájdete aj na stránke https://carodreva.sk.