Predaj textilu zo zahraničia

Square


Ak sa pozrieme na tému podnikanie, predstavíme si vlastnú živnosť, kedy budeme zarábať rozumom a možno o niečo slobodnejšie. Každopádne to musí byť dobrý pocit, zarábať na svojom nápade, živiť sa ním, no a popritom vidieť, ako zákazníci náš nápad oceňujú a napomáha im, robí ich život praktickejším či veselším. Budeme si môcť povedať, že sme to dokázali predovšetkým my, nebudeme len napomáhať výrobe. Nemusí sa pritom jednať o nejaké služby, ktorými zachránime celý svet. Stačí, ak zákazníkom vyrobíme či zoženieme a následne predáme určitú vec, ktorá im spraví radosť a nám zasa spravia radosť ich peniaze.

pásek

V tomto smere sa zameriam na jednu z ciest podnikania, kedy sa niekto odhodlá otvoriť obchod, predávajúci značkové oblečenie pochádzajúce zo zahraničia. Mnohí zákazníci takúto službu isto ocenia, rovnako tak aj Vy oceníte ten zisk a vidinu cesty, že aj takýmto štýlom by sa dalo živiť.

anonym

•         Vravím o dovoze s textilu zo zahraničia, takže na náš trh môžeme priviesť zaujímavé a kvalitné značky, ktorých investícia nás pritom môže stáť menej. Teda chcem tým povedať, že nemusíme uzavrieť kontrakt s obrom ako napríklad Adidas. /Nemám nič proti, avšak zrejme by to vyšlo o dosť viac peňazí i reklamy./ Taktiež nie je nutné hľadať takéhoto komerčného výrobcu, ktorý by od nás žiadal propagáciu na každom kroku. Proste a jednoducho, iba predávať kvalitný textil dovezený zo zahraničia.

karneval

V rámci Eú je možný pohyb tovaru, čiže aj textilu, naša krajina rovnako nie je výnimkou. To sa však nezaobíde bez colnej kontroly. Preto by bolo ideálne nájsť výrobcu, ktorý má prijateľné ceny, no a zároveň licenčnú zmluvu, v ktorej má povolené, aby sa tovar mohol predávať aj na Slovensku. K tomu tovaru tak dostanete i všetky potrebné papiere, kontrola by potom nemala byť problémom, vlastne ten predaj chceme uskutočnovať legálne a máme na to právo. V rámci Eú je takýto nákup i predaj povolený. Avšak neuškodilo by informovať sa, či má ten výrobca povolenú distribúciu i konkrétne pre Slovensko. Myslím si, že takíto výrobcovia sa určite nájdu a pritom to nemusia byť komerční giganti.