Ste verná sama sebe?

Square


Ak sa niekto naozaj priam neustále obetuje, tak je to práve žena. Žena sa obetuje celý svoj život. Pre svojich rodičov, pre svojho partnera, pre svoje deti. Obeta je to, čo by malo byť asi naším druhým menom. Obetujeme sa aj vtedy, keď nechceme, počúvame aj vtedy, keď nechceme a stále sa správame tak, aby sme každému vyhoveli. Asi je jasné, že toto sa nedá vždy. Raz nám proste jednoducho prasknú nervy a asi každý z nás vie, čo to znamená. Proste buchneme ako sopky a povieme veci, ktoré tak vôbec nemyslíme. Asi by bolo jednoduchšie, keby sme proste hovorili veci narovinu, no nebudeme si klamať, niekedy to býva naozaj veľmi ťažké.

obličej
 
Nemali by sme sa neustále obetovať pre druhých na úkor seba. Neprospieva to ani nám, ale ani nášmu okoliu, pretože bývame často veľmi nervózne a veľmi nepríjemné. Asi je jasné, že práve toto býva veľmi ťažké. Nevieme nikomu povedať nie a všetko staviame pred nás. Prečo by sme to ale mali robiť? Prečo by to malo byť pre nás výhodné a prečo by to malo byť pre nás dobré? Len preto, aby sme nemali výčitky, že sme postavili seba pred niekoho iného? Asi je jasné, že je to hlúposť.

žena
 
Ženy najprv túžia byť dobré dcéry, potom chcú byť dobré manželky a vynikajúce matky, no znamená to, aby bolo všetko prednejšie ako ony samy? Asi ani veľmi nie, no nemáme pravdu? Rozhodnite sa preto, že si nebudete všetko odopierať len na úkor rodiny. Niekedy si možno vaši blízki ani nezaslúžia, aby ste ich postavili na prvé miesto. Je veľmi ťažké povedať nie svojim deťom a svojmu mužovi, no musíte to urobiť, aby ste boli lepšia, aby ste boli spokojnejšia a šťastnejšia s tým, čo máte. Doprajte si oddych a urobte občas niečo, čo chcete urobiť vy. Uvidíte, že to je pre vás dôležité a že budete šťastnejšia a o to predsa naozaj ide, no nie? Buďte teda svoji a uvidíte, že to je výborné.