Zábava a adrenalín na horách

Square

Zrejme ste už v takomto prípade váhali, čo s načatým letným obdobím. Ak vám horské masívy nie sú cudzie počas zimnej sezóny, prečo by tak malo byť počas tej letnej? Veľa z vás sa zrejme zaraďuje k nadšencom, ktorí s vervou a odhodlaním schádzajú snehom zasypané zjazdovky na lyžiach či snowboardoch, poprípade ich vychádzajú vo forme bežkovania. Fakt, že zimné obdobie v horách by sme mohli kľudne nazvať impozantnou možnosťou pre vaše vybláznenie sa, nemení nič na tom, že príroda v lete taktiež nezaostáva. Práve naopak, načrite hlbšie do džbánu pokušenia a senzácie, ktorými hory hýria počas teplých dní júlových a augustových mesiacov.

západ slunce

· Diabli na kolesách
Cyklistika je jeden zo spôsobov, ako sa kompletne ponoriť do prírodnej dokonalosti hôr. Bicykel vám umožňuje prechádzať po lúkach, poliach, ale i zdolávať lesné cesty s hlineným podložím v srdci čarokrásnej scenérie. Po zdolaní hory vás pozdraví celý úsek pod srdcervúcim horizontom. Tá veľkoleposť hôr a skutočnosť, že ste zdolali daný úsek vám spôsobí nevýslovný druh rozkoše.

horolezec

· Majstrovsky prevedené plachtenie
Pocit nezávislosti je jednoznačne navodený slobodným roztvorením krídel. Takúto možnosť má napríklad orol, avšak aj vy sa môžete poľahky unášať vetrom v lone skalnatých vysočín. Pri paraglidingu sa kocháte dokonalosťou revíru, ktorý máte pod svojim patronátom. Z tej výšky vám svet pripadá krajší a čistejší. Váš zrak teda dostane príležitosť obdivovať a žalúdok sa bude zmietať v adrenalínovom ošiali.

· Kamzíky v teniskách
Radšej na pevnom povrchu? Aj tam možno stretnúť úžasnú formu zábavy. Turistika je jeden z najprirodzenejších športov, aký môže človek vykonávať. Pri správnom výbere trasy sa vám zrejeme nejedenkrát naskytne excelentný pohľad na krajinnú sféru, možno sa podujmete na objavovanie doteraz neobjaveného. Vaše nohy vás totiž odnesú všade, kde im to prikážete.

· Chodidlami po stenách
A čo tak pripnutí na lane? Dokážete sa spoľahnúť na iného a s ním zliezať a vystupovať po vysokých vrchoch? Možno pri takomto druhu športu nadobudnete pocit, že sú pre vás odstránené zákony gravitácie a vy sa približujete k oblohe. Pri horolezectve sa stanete nespútanou šelmou odetou v dôkladnom výstroji s pocitom, že prekonávate seba samého.

cyklistika

· Oáza pre vodné živly
Pokiaľ potrebujete vypnúť v srdci horského sveta, vedzte, že pri člnkovaní sa dokonale uvoľníte. Odľahčenie totiž vytvára žblnkot vody v súlade s jej ligotavým povrchom. Ak však máte za potrebu nechať vygradovať vaše naakumulované dojmy, mali by ste sa odhodlať skôr k raftingu. Tam vám možno splavovať dravé toky riek, pri ktorých vás intenzita adrenalínu rozhodne neobíde.