Za kultúrou v Prahe

Square

Ak ste v tejto krásnej metropole Česka už po niekoľkýkrát a videli ste už najznámejšie pamiatky ako Karlov most, Hrad, Vyšehrad či Orloj a neviete si nájsť program alebo vás postretne horšie počasie, potom by ste mali vyskúšať poobzerať sa po pražských múzeách.
Je ich tu neskutočné množstvo, od prírodovedecky zameraných po historicky, technicky, proste vyberie si určite každý, pričom v našich tipoch sme mysleli i na najmenších.

praha

Najviac navštevovaným ako i najväčším je Národní muzeum, ktoré bolo opäť otvorené na jeseň v roku 2018, nakoľko prebiehala rozsiahla rekonštrukcia. Tvorí ho viacero pavilónov s rôznymi expozíciami cez historické, mykologické, botanické, zoologické antropologické, proste nájdete tu z každého rožka troška.
Ak máte radi umenie a obdivujete obrazy i rôznych maliarov, na svoje si prídete v Obrazárni Pražského hradu. Pokiaľ preferujete modernejšie priestory i umenie, v pražských Holešoviciach je otvorená moderná DOX galéria ktorá v sebe skrýva všetky prvky moderného umenia. Čo sa týka umenia, je tu množstvo galérii ktoré vlastnia malí súkromníci ako i väčšie galérie vytvorené na priemyselný štýl ktoré sú spravované najmä mladými ľuďmi.

Ak trávite čas s deťmi, tie asi nebudú mať chuť tráviť čas pozeraním na historické artefakty ale budú sa chcieť zabaviť. V tom prípade odporúčame navštíviť Múzeum lega, ktoré si určite vezme ich pozornosť, keďže sa tu nachádza viac ako 2000 modelov lega.

muzeum

Okrem toho ich určite zaujme aj Film Legend Muzeum,. Okrem Prahy sa nachádza i v kúpeľnom meste Podebrady. Nájdete tu sochy a figúrky z komiksov, filmov ako i akčných hrdinov z filmov. Pri prehliadke určite neprehliadnete tri okruhy, tie sú venované téme Disney, Predátor a Votrelec. Nachádza sa tu viac ako 1200 exponátov, takže sa nemusíte obávať že by sa vaše ratolesti nudili.
Veríme, že si niečo z našich tipov vyberiete a prídete si na svoje.