Ako si vybrať správny elektrický holiaci strojček pre rôzne typy pleti

Square


Typ holiaceho systému
Každý z nás, ktorý kedy navštívil oddelenie elektrických holiacich strojčekov, vie o existencii dvoch typov: rotačné a sieťované alebo inak vibračné.

holení

Vibračné holiace strojčeky
Princíp zariadenia je pomerne jednoduchý. Nože sa otáčajú s určitou rýchlosťou a chlpy sa odstraňujú. Úlohou siete je zabrániť rezaniu a priamemu kontaktu rezných prvkov s kožou tváre. Vďaka tomuto dizajnu holiaci strojček nedráždi pokožku a je vhodný pre majiteľov citlivej kože.

holící strojek

Rotačné holiace strojčeky
V rotačných holiacich strojoch zohrávajú úlohu rezných prvkov disky. Taktiež sa otáčajú slušnou rýchlosťou a chlpy sú odstránené a padajú do otvorov na diskoch. Vzhľadom na zvláštnosti takéhoto systému sú možné kožné poškodenia  ale najnovšie inovácie v rotačných elektrických holiacich strojčekoch znižujú pravdepodobnosť takéhoto prípadu na minimum. Hlavnou výhodou tohto typu holiaceho strojčeka je dokonale hladká pokožka. Rotačné holiace strojčeky si poradia aj so silne zarastenou tvárou.  Rotačné holiace strojčeky nemajú žiadne kontraindikácie týkajúce sa typu pokožky, aj keď pre citlivú sú najlepšie vibračné. Ale aj tu najnovšie inovácie znižujú trvanie procesu na minimum a preto je podráždenie pokožky minimálne.

Počet hláv
Vibračné holiace strojčeky pozostávajú z aspoň jednej hlavy, aj keď je lepšie mať 2-3. V tomto prípade funguje pravidlo: čím viac, tým lepšie. V rotačných holiacich strojoch je minimálny počet hláv dve. Vo všeobecnosti ale existujú aj modely s 3-4 hlavami.

břitva

Spôsoby holenia
Všetky elektrické holiace strojčeky pracujú v suchom režime ale väčšina moderných holiacich strojčekov je schopná pracovať aj v mokrom. Niektoré strojčeky fungujú pod horúcou sprchou. Prítomnosť mokrého holenia je dôležitá pre citlivú pokožku. Aby sme to zhrnuli, citlivým majiteľom kože, podľa nášho názoru, je vhodnejšie využívať čistý elektrický holiaci strojček s chladiacim systémom a mokré holenie.