Dizajn a bezpečnosť nerezového zábradlia

Square

Schodisko je známe už z dávnej histórie – odpradávna spájalo prvky obydlia, stavby alebo domu. V minulosti vyjadrovalo status majiteľa a známe mramorové schody sú dnes historickou pamiatkou. Podobne ako aj zábradlie – vždy plnilo bezpečnostnú funkciu a vymedzovalo bezpečný priestor pre človeka. Zabraňovalo pádu do priestoru alebo nedobytných hlbokých častí. Takisto bolo honosné a mimoriadne zdobené.

limit-825394_640

Pre súčasnú architektúru sú zábradlie spolu so schodiskom nosnými prvkami stavby, ktoré sú dôležité nielen z hľadiska kolaudácie ale aj estetického vyznenia celej budovy.

Nerezové zábradlie je vždy správnou voľbou pri realizácii schodov spolu s ich oporou – zábradlím. Spĺňa všetky požiadavky kladené na bezpečnosť, prvky funkčnosti a zároveň aj na estetické vyznenie.

Vyznačuje sa dlhou životnosťou a je mimoriadne odolné voči vonkajším poveternostným vplyvom ako aj voči mechanickému poškodeniu. Nepoškodí ho kyslý dážď, nízke alebo príliš vysoké teploty. Jeho základným nosným prvkom je stĺpik, ktorý je vyrobený z nerezového materiálu, najčastejšie ocele. Je možná realizácia len tak samotne kovové zábradlie alebo so sklenenými výplňami.

Záleží od účelu použitia a samozrejme od požiadaviek zákazníka.

V ponuke je mnoho návrhov riešení, viaceré varianty realizácie, či už ako samostatné alebo s výplňou. Je možné kombinovať takmer všetky materiály – nerez, kov, oceľ, drevo ale aj sklo.

Pri architektonickom návrhu sa vždy kladie dôraz na správnu výšku zábradlia – najmä starší ľudia potrebujú bezpečnú ochranu a podporu. Takisto medzery medzi jednotlivými stĺpikmi sú dôležité z hľadiska bezpečnosti.

luxury-real-estate-1689964_640

Nerezové zábradlie je nenáročné na údržbu – niekoľkokrát do roka ho zbavíte prachu a nečistôt. Následne sa odporúča povrchová úprava vhodným vhodným prípravkom a vždy pôsobí ako nové.

Kvalita, precíznosť, dlhá životnosť, vysoká funkčnosť a nadčasová estetika Vás určite presvedčia.