Lgbt zoznámovacia aplikácia s názvom Jack’d rieši sťažnosť na odhalenie súkromných fotografií.

Square

Generálny prokurátor v New Yorku sa zaoberal sťažnosťou na homosexuálov, bisexuálov  a lgbt zoznámovaciou aplikáciou Jack’d, ktorých materská spoločnosť ponechala súkromné fotografie vystavené aspoň jeden rok online.

gayové.jpg

The Register a Ars Technica prvýkrát informovali o bezpečnostnej chybe v aplikácii vo februári 2019, pričom poznamenali, že výskumník bezpečnosti Oliver Hough informoval firmu o rok skôr bezvýsledne. Populárna zoznamka nahrala fotografie do verejne dostupného ukladacieho priestoru služby Amazon Web Services, aj keď používatelia verili, že obrázky sú súkromné. Vystavené údaje obsahovali nahé obrázky ktoré odhalili polohu používatela – potenciálne ich vystavili riziku vydierania alebo dokonca zatknutia v niektorých krajinách. Zoznámka problém vyriešila v deň, keď Ars uverejnil príbeh.

Úrad generálneho prokurátora Letila Jamesa uviedla, že vyšetrovanie potvrdilo tento problém súkromia. Potvrdilo sa tiež, že „vo februári 2018 bolo o tejto zraniteľnosti povedané vrcholové vedenie online priateľov“, ako aj ďalší problém, ktorý by mohlo odhaliť údaje o užívateľoch. „Zatiaľ čo Online Buddies okamžite rozpoznal závažnosť svojich zraniteľností, firma nedokázala vyriešiť problémy celý rok a až po opakovaných dotazoch z tlače, „hovorí tlačová správa“.

muž na tabletu.jpg

Jamesovo vyhlásenie hovorí, že Jack’d mal v tom roku okolo 7 000 aktívnych používateľov v New Yorku, z ktorých približne 1 900 malo „súkromné snímky, ktoré by mohli byť nahé fotografie“ a opisuje sa ako „najkultúrnejšie rôznorodá gay aplikácia“ na Svete. To znamená, že slúži mnohým mužom, ktorí sú obzvlášť vystavení diskriminácií, ak sú ich osobné údaje vystavené.
Zatiaľ čo dlhé meškanie Online Buddies bolo veľkou časťou tohto problému, boli bezpečnostné chyby – alebo priame zdieľané citlivých informácií – sú v mobilných programoch, vrátané na datovanie.