Liečivé účinky slovenských kúpeľov

Square

Slovensko je obdarené takým množstvom minerálnych a liečivých prameňov, že keby sa táto voda plnila do fliaš, dokázala by zásobovať skoro celú Európu. Takýto podzemný poklad, ktorý sa nachádza na Slovensku si vážia nie len domáci obyvatelia, ale aj zahraniční turisti, ktorí vďaka liečivým účinkom, ktoré blahodarne pôsobia na telo i na dušu, navštevujú Slovensko čoraz častejšie. Slovenské kúpele sa stali dovolenkou a oddychovou destináciou mnohých Slovenkách i zahraničných obyvateľov.

mýdlo

Ktoré slovenské kúpele sú navštevované najviac?


Slovenské kúpele navštevujú čoraz viac aj zahraniční turisti, najmä kvôli blahodarným účinkom termálnych vôd. Slovenské kúpele v zásade rozlišuje na rekreačné a liečivé. Teda mnohé z kúpeľov sú zároveň aj liečivé aj rekreačné, to znamená, že klienti majú možnosť navštevovať tieto kúpele aj v prípade, že nemajú vážnu diagnózu, s ktorou by ich tam odoslal lekár. Mnoho starších, ale už aj mladších ľudí radi navštevujú kúpele preto, aby si oddýchli, aby zrekreovali a unikli od každodenných povinností. V prípade, že sa rozhodnú ísť do kúpeľov z čisto rekreačných dôvodov, ubytovanie, stravu aj procedúry si hradia sami. Niektoré slovenské kúpele ponúkajú rôzne zľavové kupóny na pobyty, ale žiadna časť nie je hradená z poisťovne. Inak to je pri klientoch, ktorí do kúpeľov boli odoslaní kvôli určitej diagnóze, poslal ich na liečbu lekár alebo iní odborník. V závislosti od závažnosti diagnózy poisťovňa následne preplatí pobyt. Poisťovne väčšinou hradia všetky procedúry, rôzne masáže alebo iné potrebné liečebné úkony. Strava a ubytovanie si niektorí klienti platia sami, niektorým aj túto časť prepláca poisťovňa. Všetko závisí od konkrétneho prípadu. V každom prípad, či už klienti idú do slovenských kúpeľov preto,aby zrekreovali alebo preto aby sa vyliečili, čas venovaný zdraviu sa im určite vráti. Predsa len o zdravie sa treba starať, je len jedno. Čo sa týka návštevnosti slovenských kúpeľov, tá je rôzna, keďže každé kúpele sú špecializované na niečo iné.

sauna

Čo všetko môžete v slovenských kúpeľoch liečiť?


Slovenské kúpele ponúkajú liečbu rôzneho druhu. Od problémov s pohybovým ústrojenstvom, ženskými problémami, kožnými problémami, cez problémy s dýchaním až po problémy so srdcom. V závislosti od toho, čo potrebujete vám lekár nájde viacero zariadení, ktoré sú vhodné pre vašu diagnózu a vy si už môžete vybrať ten, ktorý je pre vás najlepší.

Viac skvelých informácií o slovenských kúpeľoch nájdete na stránke www.nasavoda.sk.