Liečivé účinky slovenských kúpeľov

Square

Slovensko je obdarené takým množstvom minerálnych a liečivých prameňov, že keby sa táto voda plnila do fliaš, dokázala by zásobovať skoro celú Európu. Takýto podzemný poklad, ktorý sa nachádza na Slovensku si vážia nie len domáci obyvatelia , ale aj zahraniční turisti, ktorí vďaka liečivým účinkom,  ktoré blahodarne pôsobia na telo i na dušu , navštevujú Slovensko čoraz častejšie. Slovenské kúpele sa stali dovolenkou a oddychovou destináciou mnohých Slovenkách i zahraničných obyvateľov.

mýdlo
 

Ktoré slovenské kúpele sú navštevované  najviac?

 
Slovenské kúpele navštevujú čoraz viac aj zahraniční turisti, najmä kvôli blahodarným účinkom termálnych vôd. Slovenské kúpele v zásade rozlišuje na rekreačné a liečivé. Teda mnohé z kúpeľov sú zároveň aj liečivé aj rekreačné, to znamená, že klienti majú možnosť navštevovať tieto kúpele aj v prípade, že nemajú vážnu diagnózu, s ktorou by ich tam odoslal lekár. Mnoho starších , ale už aj mladších ľudí radi navštevujú kúpele preto, aby si oddýchli, aby zrekreovali a unikli od každodenných povinností.  V prípade, že sa rozhodnú ísť do kúpeľov z čisto rekreačných dôvodov, ubytovanie, stravu aj procedúry si hradia sami. Niektoré slovenské kúpele ponúkajú rôzne zľavové kupóny na pobyty, ale žiadna časť nie je hradená z poisťovne. Inak to je pri klientoch, ktorí do kúpeľov boli odoslaní kvôli určitej diagnóze, poslal ich na liečbu lekár alebo iní odborník. V závislosti od závažnosti diagnózy poisťovňa následne preplatí pobyt. Poisťovne väčšinou hradia všetky procedúry, rôzne masáže alebo iné potrebné liečebné úkony. Strava a ubytovanie si niektorí klienti platia sami , niektorým aj túto časť prepláca poisťovňa. Všetko závisí od konkrétneho prípadu. V každom prípad, či už klienti idú do slovenských kúpeľov preto ,aby zrekreovali alebo preto aby sa vyliečili, čas venovaný zdraviu sa im určite vráti. Predsa len o zdravie sa treba starať, je len jedno. Čo sa týka návštevnosti slovenských kúpeľov, tá je rôzna, keďže každé kúpele sú špecializované na niečo iné.
 
sauna

Čo všetko môžete v slovenských kúpeľoch liečiť?

 
Slovenské kúpele ponúkajú liečbu rôzneho druhu. Od problémov s pohybovým ústrojenstvom, ženskými problémami, kožnými problémami, cez problémy s dýchaním až po problémy so srdcom. V závislosti od toho, čo potrebujete vám lekár nájde viacero zariadení, ktoré sú vhodné pre vašu diagnózu a vy si už môžete vybrať ten , ktorý je pre vás najlepší.
 
Viac skvelých informácií o slovenských kúpeľoch nájdete na stránke www.nasavoda.sk.