Pozoruhodný Vietnam

Square

Pre zjednodušenie môže byť Vietnam rozdelený na tri hlavné regióny: Sever, Juh a Stred.

  • Severný Vietnam je najstaršou časťou krajiny s mnohými atrakciami, čajovníkmi a kávovými plantážami, prírodnými rezerváciami a Hanoj, hlavným mestom, kde sa Západ a Východ prelínajú. Najlepší čas na oddych je jar.

 pláž

  • Stredný Vietnam je známy svojimi dlhými plážami, príjemným podnebím takmer po celý rok, krásnymi výhľadmi, slávnosťami Da Nang a starobylými chrámami Hu.

 

  • Juh je srdcom hospodárstva. Tu je najväčšie mesto Vietnamu Ho Či Minovo mesto a v ňom – ​​drahé hotely, najlepšie reštaurácie, početné obchody a ďalšie výhody civilizácie. Hlavné strediská na juhu sú luxusné Phu Quoc, mladistvý Nha Trang a tichší Phan Thiet .

 těžba soli

Asi tretina Vietnamu sa nachádza vo výške 500 metrov nad morom, takže podnebie je subtropické a v oblastiach nad 2000 metrov je dokonca mierne. Od apríla do mája až októbra prinesú juhovýchodné monzúny do krajiny teplé a vlhké počasie – okrem oblastí chránených horami.
Na juhu Vietnamu (od Hočiminského mesta až po Phan Thiet) sú dve sezóny – mokré a suché. Prvá tradične trvá od mája do novembra. Druhá zvyčajne začína v decembri a končí v apríli. Pre európskych turistov je to najvýhodnejší čas. „Velvet“ mesiacov – január a február: mäkké slnko, osviežujúca morská voda. Od konca februára do mája sú horúce dni bez dažďov. Najlepší čas na návštevu Vietnamu je, keď nie sú dažde: od apríla do mája až október / november.

Klíma Stredného Vietnamu (od letoviska Nha Trang až po staré mesto Hue): od februára do augusta je jasné, dažde sú zriedkavé, teploty sú +30 … + 35 ° C. V polovici decembra – prívalové dažde, v októbri – novembri v oblasti Da Nang a Hue sú možné teploty +20 … + 28 ° C.
Na severe krajiny (od Hanoja do prímorského letoviska Halong) sú zimné a letné obdobia jasnejšie než na juhu. Zima, chladná a mokrá, trvá od novembra do februára. Letná sezóna začína náhle v máji: vysoká vlhkosť, teplota až +40 ° C.