Ronnie O Sullivan

Square

Geniálny hráč snookru. Od šiestich rokov sa venuje tomuto športu. Nik nevie pracovať s prídavnými pomôckami tak ako on. Veď si len predstavte malé chlapča bežiace okolo obrovského stola, ktoré už vtedy udivovalo množstvo ľudí, ktorí ho videli hrať. Aby dokázal potopiť loptičku musel siahnuť po predlžení tága a po iných nadstavcoch. Hral a hrá bravúrne.

billiard

Je to geniálny mnohonásobný majster sveta, pre ktorého ani 147 nie je ničím nedosiahnuteľným. Niet turnaja, kde by nebol vítaný. Darmo si budú jeho neprajníci želať, aby už nehral- vždy je to on, kvôli ktorému je v každej hale plno. Nik sa mu veru nevyrovná. Nik ho nevie poraziť a prevýšiť.
Nad ním je možné vyhrať iba tak, že sám Ronnie prehrá boj so svojimi démonmi a jednoducho zápas „odflákne“. Je príliš veľa hodín, ide niečo v telke, alebo sa mu nevydarí strk na dlhú vzdialenosť a to ho niekedy dokáže rozhodiť. Neexistuje poraziť Ronnieho. On to musí vzdať sám.

Jeho hra je nenormálne rýchla a geniálna. Nedovolím si ani len odhadnúť, koľko krokov ma v hlave nachystaných vopred. Je to perfekcionalista, ktorý potápa loptičky do stredu kapsy z takých pozícii a pri takých kombináciách o ktorých sa iným môže akurát tak snívať.

hrací plocha

Pre diváka je jeho hra úžasná. Máte pocit, že niet nič  na svete jednoduchšie ako triafať jednu farebnú guľu a jednu čiernu a pokračovať do úplného vyčistenia celého stola . Hrá tak rýchlo, že ho volajú Raketa. Keď hrá, každý čaká maximálny nábeh. Veľa krát už pri potopení dvoch červených gulí v kombinácii s čiernou sa v rohu obrazovky začínajú vykresľovať guľôčky- znak toho, že sa čaká maximálny nábeh.
Keď ale sedí v kúte a čistí si nechty, alebo zuby a unudene sa obzerá po hale , už viem, že z jeho hry nebude veľa. Niekedy sa to po prestávke zmení. Zrazu sa mu chce opäť hrať.

Má syna, z ktorého hádam raz bude tiež hráč hodný mena svojho otca. Ale zatiaľ si vychutnávajme, kým môžeme, hru ktorú nám ponúka Ronnie. Toľko geniality sa nevidí len tak. Je to niečo výnimočné. Pozrite si na internete jeho 147. Budete v úžase a budete ho milovať.