Taxi služba alebo poživna áut, ktoré služby by boli v našom prípade lepšie?

Square

V prípade, že potrebujete odvoz na konkrétne miesto, no nemáte dostupné auto, existujú dve reálne možnosti. Prvou z nich je klasické využitie taxi služby, v druhom prípade môžete využiť služby požičovne áut. Aký je medzi nimi rozdiel?
Jedna i druhá služba ponúkajú v niečom svoje plusy a v druhej stránke veci zasa mínusy. Poďme sa tak na tieto výhody i nevýhody jednej i druhej strany pozrieť spoločne.

taxi

Ak využijete možnosť odvozu taxíkom, služby sú veľmi rýchle, prebehnú okamžite a jediné čo potrebujete, sú peniaze. Takýto odvoz však aj veľmi rýchlo skončí, nakoľko suma by narástla na pomerne vysokú čiastku a to predovšetkým od počtu najazdených kilometrov.

Pokiaľ sa rozhodnete využiť služby autopožičovne, charakteristika je v podstate opačná. Konkrétna spoločnosť vám zverí typ a značku auta na základe vášho výberu a následne sa stanete pánom svojej cesty bez väčších obmedzení. Dokonca máte na výber i 7 až 9 miestne vozidlo a zverené auto potom stačí iba zaparkovať na vopred dohodnuté miesto vo vopred dohodnutý čas. Tieto kritériá si určíte Vy sám/sama (dá sa to aj online), pričom základná sadzba je cca 30 centov/kilometer. Samotný postup si však žiada určitý poriadok týkajúci sa preverenia vášho oprávnenia šoférovať motorové vozidlo čo znamená, že sa budete musieť vopred preukázať vodičským a občianskym preukazom, poprípade i pasom. No nebojte sa, celý postup prebieha v rámci možností nenáročne, avšak zodpovedne.

světlo

  • Nevravím tak o zdĺhavej byrokracii, ale o logickom a prirodzenom postupe k tomu, aby vám spoločnosť mohla daný automobil požičať. Predsa sa jedná o bezpečnosť vašu, ale aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky, teda tieto „mínusy“ jednoducho musíme podstúpiť. Asi mi však dáte za pravdu, že nazvať tieto kroky mínusom by bolo v podstate hlúposťou, pretože zodpovednosť musí byť v tomto smere prvoradá.